Aktuální výkupní cena zlata

Kalkulačka ceny výkupu zlata
Výkupní cena zlata: 0 Kč
Prodejte zlato za nejvýhodnější výkupní cenu zlata v příjemném prostředí v centru Prahy. Pravidelně aktualizované výkupní ceny zlata, dle vývoje cen na trhu. Okamžitý výkup zlata hotově, konečnou výkupní cenu zlata vidíte na kalkulačce ceny výkupu zlata. Profesionální výkup zlata zaměřený na spokojenost zákazníků.
Aktuální výkupní cena zlata
zlato 8 karátů (333) 0.000 Kč/g
zlato 9 karátů (375) 0.000 Kč/g
zlato 14 karátů (585) 0.000 Kč/g
zlato 18 karátů (750) 0.000 Kč/g
zlato 24 karátů (999) 0.000 Kč/g
Kalkulačka ceny výkupu stříbra
Výkupní cena stříbra: 0 Kč
Prodejte stříbro za nejvýhodnější výkupní cenu stříbra v příjemném prostředí v centru Prahy. Pravidelně aktualizované výkupní ceny stříbra, dle vývoje cen na trhu. Okamžitý výkup stříbra hotově, konečnou výkupní cenu stříbra vidíte na kalkulačce ceny výkupu stříbra. Profesionální výkup stříbra zaměřený na spokojenost zákazníků.
Aktuální výkupní cena stříbra
stříbro ryzí (999) 0.0 Kč/g
Jaké zlato vykupujeme
  • výkup zlata a zlatých šperků
  • výkup zlatých slitků
  • výkup zlomků zlata
  • výkup zubního zlata
  • výkup zlatých mincí
Platební podmínky:
Zaplacení vykoupeného zlata ihned v hotovosti v okamžiku výkupu: za investiční slitek originálně zabalený, za investiční mince, za zlomky, slitky nebo mince, u kterých je jasná ryzost a váha.
Zaplacení ihned zálohou s doplatkem po anlýze obsahu zlata: za zlomky, slitky, prach apod. Tj. za materiál, u kterého nelze okamžitě zjistit ryzost nebo přesnou váhu.
Výsledek analýzy obsahu zlata je garantován do 24 hodin!
Výkup zlata PRAHA
720 223 111
PO-ČT 8-16 hod., PÁ 8-14 hod.
Adresa:
Haštalská 27,
110 00 Praha 1
 
Napíšte nám své dotazy k výkupu zlata a stříbra
Máte dotazy k výkupu zlata, zanechte své telefonní číslo, zavoláme Vám

Aktuální cena zlata

Informace o aktuální výkupní ceně zlata. Ceník výkupu zlata

Mezi základní faktory, které ovlivňují cenu zlata, patří kurz amerického dolaru, v případě jeho znehodnocování cena zlata roste a naopak.

Dalším faktorem, který má vliv na cenu zlata, je míra inflace ve světě. Při rostoucí inflaci je zlato oblíbenou investicí, což má za následek růst jeho ceny. Při politických, finančních a podobných krizích je situace zpravidla identická.

Cenu ovlivňuje vztah nabídky s poptávkou, kdy na straně nabídky jde hlavně o šperkařství a investiční poptávku. Na straně nabídky je pak podíl zlata v rezervách centrálních bank, úroveň recyklace a výše světové produkce zlata za rok.

Cena zlata je udána v amerických dolarech za jednu trojskou unci.

Graf ceny zlata dnes

V grafu vývoje ceny za poslední 3 roky si můžete prohlédnout, jak vypadá dnešní cena zlata na světových trzích (cena je udána v amerických dolarech - USD). 

Zdroj: Hardassetsalliance. Údaje pouze orientační.

Vývoj ceny zlata

Na konci roku 2003 se zlato dostává nad 400 USD za trojskou unci, v důsledku hypoteční krize v USA v roce 2007 se dostává zlato nad 840 USD za trojskou unci.

V důsledku ekonomické krize o rok později se zlato dostalo na cenu 1000 USD za trojskou unci. V dubnu 2012 zlato dosahuje rekordních 1512 USD za trojskou unci.
 

Zlatý standard je základním pravidlem měnového systému, kde standardním ekonomickým měřítkem je zlato. Měna, která se používá jako jednotka zúčtování, je odvozována od ceny zlata, která je v ideálním případě neměnná.

Při používání zlatého standardu je měna tvořena buď mincemi, které jsou ražené z přesně definovaného množství zlata nebo takovými bankovkami, kterými emitent zaručuje splacení jejich hodnoty zlatem.

Podívejte se, jak postupovat v procesu výkupu zlata online.